برش CNC در شیراز

برش CNC در شیراز | ترموکات

طراحی و سازنده ی انواع درب ،پنجره ،نرده ،حفاظ ،المان و مبلمان شهری بادقت کیفیت بالا ،طبق سلیقه ی مشتری CNC مخفف شده Computer Numerical Control است، که به معنی کنترل عددی رایانه است. در این روش از کامپیوتر و طرحی که ما به سیستم می دهیم به صورت خودکار شروع به برش، حک کردن یا تراشیدن قطعه مورد نظر می شود.
بدنه دستگاه های CNC درست مانند دستگاه های برش دستی می باشد. تفاوت اصلی دستگاه های CNC با دستگاه های برش دستی وجود بخش کنترل گر است. یکی دیگر از تفاوت های دستگاه های برش دستی نسبت به دستگاه های CNC بخش الکترونیکی آن است که بسیار پیشرفته تر و هوشمند تر شده است.


دستگاه CNC شیراز | ترموکات

کنترلر دستگاه CNC شیراز

بخش اصلی کنترلگر دستگاه های CNC به انگلیسی Controller است. هر یک از انواع دستگاه های CNC که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم، با کنترلر آنها شناخته می شوند. آموزش استفاده از این دستگاه ها با توجه به نوع کنترلر و سیستم کنترلر به افراد داده می شود. در برخی از کنترلر های پیشرفته تر دستگاه های CNC از برد های واسط الکتریکی استفاده می شود. دلیل استفاده از این برد ها در ساخت کنترل های دستگاه های برش CNC افزایش تعداد داده های ورودی و خروجی دستگاه یا به اصطلاح افزایش قدرت پردازشی دستگاه می باشد.

دستگاه لیزر فلزات شیراز | ترموکات

انواع دستگاه CNC در شیراز

دستگاه های CNC با توجه به کاربرد های گسترده ای که دارند در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند. معروف ترین دستگاه های CNC دستگاه های لیزر CNC و CNC فرز می باشند که هر یک کاربرد مستقلی از یکدیگر دارند. در ادامه به بررسی انواع دستگاه های برش CNC می پردازیم.


دستگاه لیزر فلزات

انواع دستگاه های CNC لیز فلزات برای انجام کار هایی مانند حکاکی، برش، تراش و جوش روی فلزات استفاده می شود. دستگاه های برش لیزری فلزات یا دستگاه های برش فلزات با لیزر یکی از پیشرفته ترین تکنیک های برش CNC می باشد. از مزایای استفاده از دستگاه های برش CNC لیزری می توان به سرعت، دقت و ظرافت بالا در برش فلزات نام برد.

دستگاه های لیزر غیر فلزات

یکی دیگر از انواع دستگاه های برش لیزری CNC دستگاه های لیزر غیر فلزات می باشد. دستگاه های لیزر غیر فلزات کاربرد های گسترده تری نسبت به دستگاه های لیزر فلزات می باشد. از دستگاه های لیزر غیر فلزات می توان برای برش بر روی مواد مختلفی مانند، پلاستیک، پلکسی گلاس، چوب، شیشه و پارچه انجام داد. اما برش بر روی این مواد منجر به تولید کدام محصولات می شود؟
از دستگاه های لیزر غیر فلزات می توان برای ساخت ساعت دیواری، جعبه، قاب عکس، سری وسایل اداری رومیزی، پازل های (سرگرمی) کوچک و بزرگ، ساخت ماکت، حکاکی خودکار تبلیغاتی، لوح تقدیر، ساخت تابلوهای راهنما، حکاکی بر روی پارچه، کیف و کفش، چرم و …. اشاره کرد.


دستگاه فرز CNC

دستگاه فرز CNC بر خلاف دو مدل قبلی که به آنها پرداختیم، به جای لیزر از نوک فرز استفاده می کنند. برش با دستگاه CNC فرز، برای انجام انواع برش، حکاکی و تراشیدن بر روی انواع سنگ، چوب و فلزات استفاده می شود. از برتری های دستگاه فرز CNC نسبت به دستگاه های لیزر CNC عمق برش، و حکاکی انجام شده است.


ساخت درب با دستگاه های CNC

یکی از تولیدات شرکت ترموکات طراحی و ساخت انواع درب با دستگاه های CNC می باشد. چیزی که شرکت ترموکات را در ساخت درب CNC از دیگر رقبای خود جدا می کند. طراحی درب CNC با طرح دلخواه مشتری و با سلیقه خود مشتری است.
درب CNC ساخته شده توسط شرکت ترموکات با استفاده از دستگاه برش و حکاکی CNC روی چوب می باشد. دستگاه های CNC چوب مورد استفاده شده توسط شرکت ما، قابلیت انجام تمامی عملیات های منبت کاری، معرق کاری و برش روی قطعات نرم و نیمه سخت مانند چوب، MDF، انواع پلاستیک و آلومینیوم را دارند.
از برتری های درب های CNC ساخته شده توسط شرکت ترموکات می توان به زیبایی و ظرافت بالایی که به دلیل استفاده از دستگاه های روز دنیا در طراحی در ها وجود دارد نام برد. طراحی این درب ها با استفاده از لیزر CNC انجام می شود و به همین خاطر لبه تیز و پلیسه ای ایجاد نمیشود و همه قسمت ها بصورت گرد و کاملا بدون خطر برش خورده اند. همچنین مشتری هنگام سفارش درب CNC می تواند ضخامت در را نیز انتخاب کند.

ساخت درب CNC | ترموکات