برش ورق گالوانیزه

صنایع برش cnc ترموکات

برشکاری فلزات در شیراز

برشکاری یا قیچی کاری یکی از عمل های برشکاری مکانیکی محسوب می گردد؛ که به وسیله ی قیچی می توان ورقهای فلزی (آهن) ، شمش ها ، همچنین میله ها را برش داد. برشکاری بوسیله ی قیچی همانند برشکاری با قلم است با این فرق که در قیچی کاری تیغه های که در دو طف قطعه قرار گرفته به وسیله ی نیروی دست یا ماشین از کنار هم عبور می کنند و برش صورت می گیرد.در واقع می توان گفت برشکاری با قیچی به معنای بریدن و قطع کردن وسیله بدون براده برداری به وسیله ی دو تیغه ی برنده گوه ای شکل که مخالف جهت یکدیگر حرکت می کنند. و موجب برش وسیله می گردند. برشکاری ورق در انواع مختلفی صورت می گیرد و در صنایع فلزی کاربرد بسیاری دارد. از برشکاری ورق در صنایعی از جمله ساخت انواع محفظه ی کامپیوتری تا ساخت قطعات ربات می توان استفاده کرد. با استفاده از این روش ها می توان ورق های فلزی در سایز های مختلفی را تولید کرد. در این بخش از مقاله می خواهیم نکات و متدهای برشکاری و نحوه ی تبدیل ورق به ورق مورد نظر خودمان را مورد بررسی قرار بدیم تا شما را با برشکاری در صنایع مختلف آشنا کنیم. ورق فلزی در صنایع مختلفی از جمله ساخت بدنه ی خودرو، کامیون و هواپیما، میز مخصوص پزشکی و آزمایشگاه، و نیز در معماری برای سقف ساختمان ها کاربرد زیادی دارد. ورق های فلزی که از جنس آهن و یا موادی که قدرت نفوذ پذیری مغناطیسی بالایی دارند به عنوان هسته فولادی متورق شناخته شده از این ورق های فلزی در ترانسفورماتور ها و ماشین های الکتریکی استفاده می شود. برش ورق گالوانیزه یکی از انواع برش های فلزات است که توسط لیزر انجام می شود.ترموکات با در اختیار داشتن مدرن‌ترین و قوی‌ترین دستگاه برشکاری فلزات در شیراز با قابلیت برش لیزر بر روی انواع فلزات مانند آهن، استیل، آلومینیوم، برنج، برنز، گالوانیزه و امکان منحصر به فرد برش روی انواع لوله و پروفیل، آماده ارائه خدمات برش ورق گالوانیزه به صنعت‌گران محترم می‌باشد. برش cnc شیراز و برش cnc پلاسما از دیگر خدمات مجموعه ی ترموکات می باشد.


صنایع برش cnc ترموکات

روش برش لیزر گالوانیزه

خدمات مربوط به برش لیزر گالوانیزه این روزها در بیشتر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. برای ایجاد قطعات با پیکربندی یا الگوی پیچیده نیز می توان از برش لیزر گالوانیزه استفاده نمود.در ادامه ی این مطلب، شما عزیزان را با روش برش لیزر گالوانیزه آشنا می کنیم.این نوع از برش می تواند به صورت اتوماتیک انجام شود و تنها با دادن نقشه مورد نظر به کامپیوتر، همه کارها به طور خودکار انجام خواهد شد. بنابراین تنها نیاز به یک اپراتور برای برش با ماشین است.در هنگام برش با این روش پرتو لیزر بر روی سطح مورد نظر تابیده می شود. برای این که بتوان مواد مذاب را دفع کرد از جت گاز محوری هم محور استفاده می شود. انجام عمل برش لیزر بر روی قطعات گالوانیزه می تواند به کمک دستگاه cnc و در سه روش برش شعله ، همجوشی و از راه دور صورت گیرد. برای این که بتوان مواد مذاب را از پوسته دور کرد در روش برش همجوشی از گاز ازت استفاده می شود.در این روش نمی توان از گاز نیتروژن استفاده کرد زیرا گاز نیتروژن قادر نیست با مواد مذاب واکنش نشان دهد. در برش شعله برای دور کردن مواد مذاب از پوسته، گاز کمکی مورد استفاده گاز اکسیژن است. استفاده از این گاز باعث ایجاد یک واکنش گرمازا می شود که می تواند موجب افزایش انرژی ورود به فرآیند برش لیزر گالوانیزه شود. در روش برش لیزر از راه دور با کمک یک آینه مقعر و یا با لنز مخصوص، پرتوی لیزر را که به اندازه یک نقطه است و از قدرت و چگالی کافی برای برش برخوردار است بر روی سطح مورد نظر می تابانند. برای به دست آوردن یک برش درست و مناسب فاصله کانونی بسیار موثر است. دستگاه های لیزر پیشرفته بسیاری برای برش لیزر گالوانیزه در بازار وجود دارند که می توان برای انجام این کار از آن ها استفاده نمود. ماهان لیزر ارزش های سازمانی خود را بر اساس احترام به مشتری، توجه به نیازهای مشتری، راحتی در سفارش خدمات برش لیزر و بهبود مستمر را سر لوحه کار خود قرار داده است.بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و بهره گیری از پرسنل مجرب باعث گردیده است تا ما در صنایع برش cnc ترموکات، بتوانیم رضایت مشتریان را به نحو احسن کسب نماییم. و برای بهبود رضایت بیشتر مشتریان تمام تلاش خود را به کار گیریم.برش ورق آهن شیراز، برش پلاسما شیراز و برش لیزری فلزات در مجموعه ی خدماتی ما با بالاترین کیفیت و منصفانه ترین قیمت انجام می پذیرد.


صنایع برش cnc ترموکات

مزایای برش لیزر گالوانیزه

برش لیزر گالوانیزه به دلیل کیفیت بالایی که دارد برای برش ورق های گالوانیزه استفاده می شود. استفاده کردن از این فناوری برای اهداف صنعتی مختلف به ما این امکان را می دهد که بتوانیم با هزینه ای کم محصول نهایی را به دست مصرف کننده برسانیم. در نتیجه تولید انبوه محصولات با این روش مقرون به صرفه و قابل قبول خواهد بود. استفاده از این روش نسبت به روش های دیگر برش فولاد گالوانیزه مزایا و برتری های فوق العاده زیادی دارد. کیفیت انجام کار و آماده شدن به موقع سفارش ها از مزایای این روش برش گالوانیزه هستند. استفاده از این فناوری این روزها رو به افزایش است.در ادامه قصد داریم شما را با مزایای برش لیزر گالوانیزه به منظور برش ورق های گالوانیزه آشنا کنیم.از مهم ترین مزایای این کار این است که در هزینه ها صرفه جویی می شود.مزیت دیگر برش لیزر گالوانیزه دقت برش بالا به دلیل عدم تماس مستقیم است. بعد از انجام برش لبه برش لبه ای صاف و نرم به دست می آید.سرعت انجام کار یکی دیگر از مزایای انجام برش گالوانیزه با کمک لیزر است.با این روش شما قادر خواهید بود سوراخ هایی با هر قطر دلخواه ایجاد کنید.برشی با حداقل خطای کار به دست می آید.هرگونه مشخصات برشی را می توانید انجام دهید.نیاز به تماس مکانیکی تجهیزات با سطح کار نیست.استفاده از این روش برای تولید انبوه و به صورت خودکار با برای برش ورق گالوانیزه برای ابعاد سفارشی امکان پذیر است.خط برشی که با استفاده از برش لیزر گالوانیزه به دست می آید خط برشی صاف بوده و به پردازش اضافی نیاز نخواهد داشت.میزان ضایعات برش به دلیل بهینه سازی برش با کمک لیزر بسیار کم خواهد بود.بهره وری کار به دلیل این که از حداکثر سرعت در برش لیزر استفاده می شود بالا می رود.به راحتی می توان اشکال مختلف را با روش برش لیزر گالوانیزه طراحی و اجرا کرد. ماموریت اصلی صنایع برش cnc ترموکات در شیراز و طبعا در ایران، ارئه ی خدمات تخصصی برش لیزر برای صنایع مختلف و تولیدکنندگان گرامی است تا قدمی هر چند کوچک اما هدفمند برای ارتقا تولید و ساخت قطعات و محصولات ساخت ایران برداشته شود.امید است تا با رسیدن به این اهداف، مجموعه ی ترموکات، همواره در کنار مشتریان به خدمت رسانی و پیشرفت روز افزون بپردازد. خدمات برش لوله CNC در شیراز و ساخت حفاظ CNC از مجموعه ی ما ،معتبرترین مجموعه ی برش کاری فلزات در شیراز را ساخته است.


صنایع برش cnc ترموکات

نکات مهم برش لیزر گالوانیزه

به طور اختصار نکات مهم برش لیزر گالوانیزه شامل این موارد است:زاویه کونیک: به معنای تغییر قطر سوراخ در ضخامت برش است.تولید پلیسه: قطعا هر چه پلیسه تولید شده بعد از برش کمتر باشد کیفیت نهایی بهتر بوده و نیاز به فرآیند ماشین‌کاری ثانویه کمتر می‌شود.کرف (Kerf): کرف در واقع کوچک‌ترین شعاع قابل برش را مشخص می‌کند که وابسته به ضخامت ورق می‌باشد و بهتر است در طراحی لحاظ گردد. به عنوان مثال گوشه‌های بسیار تیز باید r ای حداقل معادل با کرف داشته باشد. همچنین حداقل سوراخ‌های قابل ایجاد در ورق‌های فلزی وابسته با ضخامت ورق است. بدیهی است که هر چه کرف دستگاه کمتر باشد قابلیت برش کانتورهای پیچیده‌تر و دنده‌های ریز ضخیم، بیشتر می شود.سرعت برش: بستگی زیادی به قابلیت‌های دستگاه و توان اشعه لیزر دارد. هرچه توان دستگاه بالاتر باشد امکان بالاتر بردن سرعت برش را فراهم می‌آورد.صافی سطح: یکی از مهم‌ترین پارامترها در برش صافی سطح و عدم اکسید شدن می‌باشد که با تلفیق تکنولوژی‌های مختلف و تنظیم صحیح و با دقت پارامترهای کنترلی همچون نوع گاز، فشار گاز، سرعت برش و تنظیم توان اشعه لیزر ایجاد می‌شود.ترموکات با بهره گیری از مدرن ترین دستگاه فایبر لیزر، امکان برش لیزر را برای ورق های مختلف تا ابعاد ۱.۵ در ۳ متر، بر روی ورق گالوانیزه ارائه می دهد.علاوه بر این،بهتر است بدانیم که مجموعه ی ترموکات با دارا بودن مجوز حفاظت در برابر اشعه از سازمان انرژی اتمی، تمامی استاندارد های لازم جهت برش لیزر را طبق دستورالعمل ها اجرا می کند تا علاوه بر ارائه خدمات بهتر، فضای کاری نیز در بهترین وضعیت برای پرسنل قرار گیرد.مجموعه ی ما برش لوله شیراز، خدمات cnc چوب شیراز و ساخت درب CNC در شیراز  را جهت دسترسی بیشتر شما عزیزان به خدمات برشکاری انجام می دهد.