معرفی جدید ترین دستگاه های برش CNC

دستگاه برش CNC شیراز | ترموکات

دستگاه های برش CNC در شرکت ترموکات

 در این مقاله به بررسی انواع دستگاه های برش CNC موجود در شرکت ترموکات می پردازیم. دستگاه های مختلفی مانند دستگاه برش لیزری، دستگاه برش پلاسما، دستگاه برش هواگاز و ... تمامی این دستگاه ها مزیت ها و معایب خود را دارند ما در این مقاله به بررسی تمامی این موارد می پردازیم.

تمامی این دستگاه ها در شرکت بزرگ ترموکات مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به نوع پروژه از دستگاه های مخصوص استفاده می شود. شرکت ترموکات یکی از بزرگان عرصه برش CNC در شیراز می باشد.
شرکت ترموکات عرضه کننده کلیه خدمات برش صنایع فنی مهندسی ترموکات ، طی سال ها سابقه درخشان در زمینه ی برش فلزات ، تا به امروز خدماتی با کیفیت بالا و بی نظیر به مشتریان و همچنین صنعتگران و هنرمندان ارائه نموده است .
صنایع ترموکات همچنان با تلاش فراوان و بهره گیری از دستگاه های پیشرفته و ایده های به روز ، خدمات خود را در زمینه ی برش فلزات گسترش داده است .
صنایع فنی مهندسی ترموکات، این امکان را برای شما فراهم نموده تا ازهرجای کشور قرار دارید با خیال آسوده سفارشات خود را به صورت غیر حضوری و از راه های ارتباطی مجازی انجام داده و در زمان مناسب و بالاترین کیفیت تحویل بگیرید.


انواع دستگاه های برش CNC

• دستگاه CNC روتر یا مسیریاب
• دستگاه CNC برش پلاسما
• دستگاه CNC برش لیزر
• دستگاه پرینتر سه بعدی CNC
• دستگاه‌های Pick and Place CNC
• دستگاه فرز CNC
• دستگاه هوابرش
• دستگاه واترجت

*
مجموعه ترموکات از دستگاه های، برش لیزری، برش پلاسما و دستگاه هوابرش استفاده می کند.

دستگاه برش CNC

دستگاه برش cnc چیست ؟

پیش از هر چیز به بررسی نحوه عملکرد دستگاه های CNC می پردازیم. 
دستگاه CNC یکی از ماشین آلات پیشرفته است که صنعت را دچار تحول کرده است . ورود دستگاه های CNC به صنعت سبب شده است که روش های سنتی نیز کنار گذاشته شوند. امروزه با پیچیده شدن محصولات نیاز به ماشین آلات پیشرفته میباشد. بسیاری از صنایع به ماشین کاری با ظرافت نیاز دارند تا بتواند عملیات تولید خود را با کیفیت بالا ارائه دهند .
واژه ی CNC ، فرم کوتاه شده ی عبارت computer numerical control می باشد که بیانگر کنترل عددی کامپیوتر نیز می باشد. به این معنا که از کامپیوتر برای کنترل دستگاه ها جهت انجام عملیات های مختلف نظیر برش ، تراش ، حک و.... استفاده می کنند. امروزه دستگاه های CNC دارای محبوبیت بالایی در صنعت می باشند.
این دستگاه ها در بسیاری از رشته ها ازجمله صنعت و هنر مورد استفاده قرارمیگیرند. بخش اصلی یک دستگاه CNC ، بخش کنترلگر آن است که این بخش در صنعت نیز با نام CONTROLER (کنترلر ) خوانده می شودکه یک دستگاه CNC از هرنوع ، بیشتر با نوع کنترلر خود شناخته شده است و آموزشی که به افراد داده می شود در اصل بر اساس کنترلر این دستگاه ها می باشد.


صنایع برش cnc ترموکات

انواع دستگاه برش cnc

دستگاه های برش cnc بسیار متنوع هستند . از معروف ترین آنها می توان به دستگاه های برش لیزر cnc و پلاسمای cnc که در لیست بالا آنها را مشاهده کردید اشاره کرد.


دستگاه برش لیزر cnc

نحوه ی عملکرد دستگاه برش لیزر : برش لیزری یک تکنولوژی است که با استفاده از یک اشعه قدرتمند برای برش مواد مختلف استفاده می شود . در این روش پارامتر های لازم و ابعاد مورد نظر از طریق سیستم رایانه به دستگاه برش لیزر داده شده و دستگاه لیزر با سرعت و دقت و قدرت زیاد شروع به برش دادن و ساخت طرح مورد نظر می نماید. از دستگاه لیزر فلزات برای اموری نظیری حکاکی ، برش و..... روی فلزات مختلف نیز استفاده می شود. برش لیزری فلزات یکی از پیشرفته ترین روش های برش با دستگاه cnc نیز می باشد.از مزایای برش لیزری نیز می توان به دقت و سرعت بالای آن نیز اشاره خاصی کرد زیرا این دو ویژگی با کیفیت عالی نیز همراه می باشد.


دستگاه برش پلاسما cnc

نحوه ی عملکرد دستگاه برش پلاسما به گونه ای است که با استفاده از آن میتوان برش های منتوعی بر روی فلزات انجام داد. برش پلاسما ، فرایندی است ک درآن، مواد رسانای الکتریکی ، بااستفاده ازجت شتاب دهنده پلاسمای داغ برش داده می شوند.
در برش پلاسما ، گاز موجود در نازل ، یونیزه شده و با طراحی ویژه نازل ، متمرکز می شود . همچنین دستگاه برش پلاسما از نظر کیفیت و دقت و امکانات نیز بسیار مناسب میباشد.

دستگاه برش cnc هواگاز (هوابرش)

برای جوش و برش در دستگاه برش هواگاز از سوخت گاز همراه با اکسیژن استفاده می گردد . دقت و سرعت این دستگاه نسبت به برش پلاسما پایین تر است اما به کار بردن آن بسیار ساده و مقرون به صرفه تر است. از دستگاه هوابرش برای بر روی ورق و فلزات صاف و تخت و یا صفحاتی که ضخامت بیشتری دارند استفاده می شود. این روش یکی از متداول ترین روش های برش CNC می باشد که عملکرد بالا را در ازای قیمت پایینی ارائه می کند.

دستگاه برش واترجت

عملکرد دستگاه برش واترجت توسط جریان پرفشار آب ایجاد می شود به گونه ای که فشار آب بسیار بالا باشد ، امکان برش فلز و سنگ به وجود می آید این برش توسط نازل بسیار باریکی که معمولا از سنگ های گران ساخته و ایجاد می شود . دستگاه برش واتر جت در صنایع مختلفی مانند صنایع ساختمانی، صنعت هوافضا، تولید شیشه، قطعه سازی و خودرو سازی مورد استفاده قرار میگیرد.

خدمات برش CNC در شیراز

صنایع فنی مهندسی ترموکات ، طی سال ها سابقه درخشان در زمینه ی برش فلزات ، تا به امروز خدماتی با کیفیت بالا و بی نظیر به مشتریان و همچنین صنعتگران و هنرمندان ارائه نموده است . تیم ما کلیه خدمات برش CNC در شیراز را انجام می دهد برای خدمات برش CNC در شیراز با ما در تماس باشید.

مزایای برش با دستگاه های برش cnc

با توجه به مکانیزم پیشرفته این روش، برش های مختلف را با سرعت عمل مطلوب انجام می دهد. حساسیت و دقت بالای این روش باعث می شود تا علاوه بر انجام کار بی نقص از عملیات های پرداخت بعد برش بی نیاز شویم.
استفاده از این دستگاه ها ، به دلیل داشتن مزایایی از قبیل دقت بالا در برش ، کیفیت مناسب ، زیبایی و ...... باعث شده که روش های قدیمی تا حدی کنار گذاشته شوند و امروزه در صنعت نیز از این دستگاه ها ی پیشرفته استفاده ی بیشتری می شود . پس می توان به صورت کلی به این نتیجه رسید که دقت و سرع بالا دو ویژگی بارز این نوع دستگاه ها می باشد .

• از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشند .
• برای کار روی متریال های مختلف اختصاصی شده و می توانند برای بخش تقویت شود.
• از لحاظ ایمنی در سطح بالایی هستند و امکان بروز مشکل برای اپراتور وجود ندارد.
• دخالت انسانی را به حداقل می رساند و مانع از خطاهای انسانی می شود.
• از سرعت ، دقت و همچنین کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند.
• باعث صرفه جویی در وقت و زمان نیز می شوند.

کاربرد دستگاه های برش cnc

ساخت درب و پنجره CNC

همچنین از دستگاه CNC برای ساخت پنجره های تزئینی و یا درب های نقش دار استفاده می شود که نقش تزیینات را در خانه ها و یا واحدهای تجاری بازی می کنند. البته از دستگاه برای درست کردن وسایل تزیینی مثل قاب های سنگی و چوبی و یا گلدان های سنگی نیز استفاده می شود که این موارد در برخی موارد به هیچ وجه امکان ساخت با دست را ندارند. مجموعه ترموکات کلیه خدمات برش درب و پنجره CNC را انجام می دهد.

تولید وسایل تزئینی

امروزه برش لیزری فلزات، امکان ساخت طرح های متنوع و پیچیده را به مشتری می دهد. دقت، سرعت، هزینه پایین تولید، ظرافت و کیفیت بالای برش از مزایای استفاده از دستگاه های برش لیزری فلزات می باشد. صنایع برش لیزری ترموکات با ادغام جدیدترین تکنولوژی روز، دستگاه های مدرن و به روز و کارشناسان خبره و متخصص در امر لیزر ، خدمات برش فلزات در هر ابعادی را برای مشتریان محترم فراهم می‌آورد.


تولید وسایل تزئینی

همچنین از دستگاه CNC برای ساخت پنجره های تزئینی و یا درب های نقش دار استفاده می شود که نقش تزیینات را در خانه ها و یا واحدهای تجاری بازی می کنند. البته از دستگاه برای درست کردن وسایل تزیینی مثل قاب های سنگی و چوبی و یا گلدان های سنگی نیز استفاده می شود که این موارد در برخی موارد به هیچ وجه امکان ساخت با دست را ندارند. امروزه این دستگاه ها در صنایع مختلف کاربرد های گوناگونی دارد که از میان آن ها میتوان به برش انواع مواد و تولیدات متنوعی اشاره کرد همچنین این نوع دستگاه ها در صنایع این امکان را به مهندسان میدهند که تولیدات بیچیده و خلاقانه داشته باشند.