صنایع برش cnc ترموکات

دوام پنجره های uPVC در مقابل آلومینیومی

uPVC ( پلی وینیل کلراید بدون پلاستیک) از دهه ۱۹۸۰ انتخاب محبوبی به عنوان چهارچوب پنجره ها بوده است. این ماده ای بسیار با دوام و مقاوم در برابر پوسیدگی است که به معنای آن است که طول عمر بالا و نیاز به تعمیر و نگهداری بسیار کمی دارند. با این حال، این قاب ها ممکن است در طول سال ها فرسوده شوند، هرچند با سرعت بسیار پایین تر از پنجره های چوبی، بعد از ۲۰ تا ۳۰ سال به تعویض نیاز دارند. آلومینیوم نیز ماده ای بسیار با دوام است، اما پنجره های آلومینیومی با کیفیت بالا می توانند تا ۴۵ سال دوام بیاورند؛ زیرا به گونه ای که uPVC تخریب می شود، آلومینیوم فرسوده نمی شوند. آلومینیوم برخلاف سایر فلزات، زنگ نمی زند، بنابراین لازم نیست درمورد تکه های زنگ روی چهارچوب پنجره در آینده نگران باشید.


صنایع برش cnc ترموکات

یکی از دلایلی که در گذشته آلومینیوم از uPVC کمتر محبوب بود، راندمان حرارتی پایین آن بود. آلومینیوم ماده ای بسیار هدایت کننده است و این به معنای آن است که گرما می تواند به راحتی از آن عبور کند. بنابراین آلومینیوم در مقایسه با uPVC به عنوان انتخاب گرمایی ناکارآمدی برای پنجره درنظر گرفته می شود. در واقع اگر در فکر بهینه سازی مصرف انرژی در خانه هستید، در و پنجره‌های uPVC انتخاب مناسب‌تری هستند.

صنایع برش cnc ترموکات

با این حال، فناوری در طول چند دهه گذشته راه زیادی را طی کرده و امروزه پنجره ها و درب های آلومینیومی از موانع حرارتی نوآورانه در ساخت چهارچوب در و پنجره استفاده می کنند که از انتقال بیش از حد گرما جلوگیری می کنند. بعضی از تولید کنندگان حتی از لایه های ایروژل در فریم های خود استفاده می کنند که عایفی موثر در ساخت شاتل ها و لباس های فضایی است. در نهایت، میزان بازدهی حرارتی ارائه شده توسط پنجره های آلومینیومی و uPVC متغیر بوده و به کیفیت مواد و فرایندهای تولید مورد استفاده، بستگی دارد. پنجره دو جداره آلومینیومی می تواند به همان اندازه پنجره های uPVC از لحاظ انرژی موثر باشد؛ فقط مطمئن شوید که WER (درجه انرژی پنجره) را در مارک های مورد نظر خود بررسی می کنید. هر پنجره ای که جدیدا نصب شده بر اساس قانون باید حداقل درجه C داشته باشد، اما هم آلومینیوم و uPVC می توانند درجه A ++ را ارائه دهند.


امنیت پنجره های uPVC و آلومینیومی

پنجره های آلومینیومی و uPVC به لطف بادوام بودن، به طور قابل توجهی بیشتر از پنجره های چوبی که می توانند در صورت فرسودگی در برابر ورود به زور، آسیب پذیر باشند، ایمن هستند. به نظر می رسد سطح امنیت پنجره، بر اساس کیفیت قفل های نصب شده روی آن باشد. مهم نیست آلومینیوم را انتخاب می کنید یا uPVC، اگر قفلی بادوام، مدرن و چند مرحله ای داشته باشید، می توانید مطمئن باشید که پنجره شما امن خواهد بود.

صنایع برش cnc ترموکات

تفاوت های عایق صدا بودن در uPVC و آلومینیوم

فاوت های عایق صدا بودن در uPVC و آلومینیوم یکی از مزایای استفاده از پنجره های uPVC نسبت به آلومینیوم این است که یو پی وی سی عایق صدای نسبتاً بهتری هستند. این به معنای آن نیست که بگوییم پنجره های آلومینیومی عایق صدای بدی هستند، اما uPVC در جلوگیری از صداهای مزاحم بیرونی نسبتاً بهتر عمل می کند. با این حال، لازم به ذکر است که مقدار زیادی از عایق صدا بودن به لعاب شیشه بستگی دارد و نه فقط قاب پنجره. اگر لعاب دوگانه با کیفیت بالا را انتخاب کنید، خانه شما نسبتا آرام باقی می ماند.